Küçük Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Küçük Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Küçük yağ bezesi, genel olarak insanların her bölgesinde oluşabilen küçük yağ bezeleri, zararsız olurlar. Vücutta oluşan yağ bezesi genelde küçük boyda ve zararsızdır. Küçük yağ bezesi vücutta oluşan bölgelerde göze hoş görünmeyen küçük boydadır. Küçük yağ bezesi vücudun herhangi bölgesinde oluşup sonra büyüyorsa tehlikeli bir yağ bezesi sinyalini verirler. Küçük yağ bezesi kadınlarda ve erkeklerde görülebilir. Çoğu zaman kişi ve kişilerde yedikleri gıdalardan kaynaklı oraya çıkan küçük yağ bezesi baharatlı acılı ve kızartmalı yemeklerden kaynaklı oluşabilir. Böylesi bir durumda ise bu küçük yağ bezeleri zarar vermezler. Ayrıca çok rahatsızlık duyan kişilerde cildiye doktoruna görünerek veya yediklerine dikkat ederek bu küçük yağ bezelerinden kurtulmaları mümkün olabilir.

Küçük yağ bezeleri deri altında oluşan ve biriken yağ hücrelerinin, oluşması ile kaynaklanan yumuşak kistlerdir. Genelde kişilerce deri ile alttaki kasların arasına yerleşerek ortaya çıkarlar. Birçok kişi vücudunda çıkan küçük yağ bezesini elleri ile sıkarak daha kötü bir hale getirir. Aslında küçük yağ bezelerinin oynandığı yerlerde iz kalma ihtimali yüksektir. Özellikle tırnak ile hiç oynanmaması gerekmektedir. Küçük yağ bezelerinin bazı kişilerde aktif olmama veya hareketsiz olan kişilerde çoğunlukta çıktığı görülmüştür. Küçük veya büyük yağ bezelerinin oluşması ve bunun bir doktor tarafından kontrol edilerek zarar verici olup olmadığına bakılmalıdır. Ancak doktor kontrolü yapılan küçük yağ bezelerinin iyi huylu olup olmadığı anlaşılır.

Küçük yağ bezesi oluşumu nasıl tedavi edilir?

Birçok kişinin bu yağ bezesini kafasına takar iken bir o kadarda ilgilenmeyen kişiler vardır. Öncelikle yağ bezesi oluşumu nerede, nasıl, oluştuğunu bilmek gerekir. Vücutta oluşan yağ bezesi büyüme yapıyor ise doktora gösterilmelidir. Bazı küçük yağ bezeleri oluştuktan sonra ağrı yapabilir. Bunun nedeni ise yağ bezesi bulunduğu yer itibari ile sinirlere baskı yapmasıdır. Bu sebepten dolayı ortaya bir ağrı çıkar. Fakat bu ağrı çok şiddetli olmaz bazı durumlarda ise küçük yağ bezesi oluşumu kilolu olan insanlarda olduğu ortaya çıkmıştır. Bazı tedaviler küçük yağ bezesi oluşumunda olumsuz olabilir.

Kişi veya kişilerce yapılan yağ bezelerine kompres uygulanabilir. Bunun soğuk olması gerekir. Küçük yağ bezeleri genelde çok ciddi bir tedavi gerektirecek bir hastalık değildir. Bazı durumlar karşısında doktorunuz gerek görür ise küçük yağ bezesini alabilir. Buda basit bir işlem sonucu yapılması mümkündür. Küçük yağ bezesini alımını lokal anestezi ile kısa süren bir küçük operasyon ile alınır. Çoğu kişi ise bu durumdan kaçınır fakat bu operasyon yapılması gerekiyorsa ertelenme olmamalıdır. Küçük yağ bezesi yapılan tedavi ile sonuç vererek kişi kendi cildinde istediği cilde sahip olur.

Küçük Yağ Bezesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Beze Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Beze Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Beze Tarifi ve Malzemeleri

Beze Tarifi ve Malzemeleri

Gözde Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Gözde Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Parotis Bezi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Parotis Bezi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Tiroid Bezi Nodülleri

Tiroid Bezi Nodülleri

Alında Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Alında Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Yüzde Yağ Bezesi Nasıl Geçer?

Yüzde Yağ Bezesi Nasıl Geçer?

Deri Altında Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Deri Altında Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Yağ Bezesi Nasıl Geçer?

Yağ Bezesi Nasıl Geçer?